fbpx

Historia

Kruszyniany… Historyczna miejscowość, w której można znaleźć pełne uroku i ciszy zakątki związane z historią czterech kultur na Podlasiu. To tutaj zbliżymy się do źródeł historii. To tu rodziła się legenda…

Wśród pięknych pagórków i pól częściowo zarośniętych lasem sosnowym panuje olimpijski spokój. Można odnieść wrażenie, że czas tutaj coraz bardziej zwalnia i zwalnia, i zwalnia… Aż w końcu staje w miejscu. Magiczny efekt jest potęgowany powietrze oraz wodę z pobliskiego źródła w Krynkach, które wzmacniają zdrowie i polepszają samopoczucie.

Największą atrakcją turystyczną Kruszynian jest drewniany meczet muzułmański – jeden z dwóch najstarszych w Polsce – pochodzący z końca XVIII wieku. Dość powiedzieć, że jednym ze zwiedzających ten zabytek był… następca tronu brytyjskiej monarchii, Książę Walii Karol, który gościł w Kruszynianach w 2010 roku.

Tutaj też powstał pensjonat, którego atmosfera i otaczająca go przyroda ma szczególnie dobry wpływ na pozytywne myśli. Ponadto wyostrza zmysły, pobudza kreatywność i sprzyja twórczemu natchnieniu.

Poza tym… Kto z nas jako dziecko nie marzył o spaniu w domku, który pachnie drzewem sosnowym?
Teraz to marzenie można spełnić.